0723341762
 

התקשרו אלינו עכשיו ותיהנו מהטבות מיוחדות! כל הרכבים הניתנים ליבוא אישי, וכולם באתר אחד. צרו קשר!

משרד התחבורה יבוא אישי של רכב אספנות

משרד התחבורה יבוא אישי של רכב אספנות

 

אספנות הוא סוג של תחביב המושך את ליבם של אנשים רבים. אספנים רבים אוהבים להיכנס לתחום רכבי אספנות ומוכנים להשקיע בכך לא מעט כספים. ניתן לרכוש מכוניות כאלו בארץ אבל גם  בחו"ל. משרד התחבורה יבוא אישי של רכב אספנות אפשרי בתנאי שמתנהלים על פי תקנות שונות. החוק מאפשר לייבא לארץ רכבי אספנות אשר יוצרו לפני 30 שנה או יותר ועם מנוע בנזין בלבד. התהליך מורכב מאוד וכולל רכישת רכב בחו"ל, הבאתו לארץ ואישורו לתנועה כאן. ניתן לרכוש רכב כזה מכל דילר או  מוכר אבל רצוי לרכוש ממקור שניתן לסמוך עליו. רכישה דרך Ebay motors הינה בטוחה, יחסית, ולכן, מקובלת מאוד. ניתן לרכוש רכבים כאלו גם באירופה.

השלבים  הכרוכים בהבאתו הארץ כוללים בדיקתו המכאנית בחו"ל ובמקרה של איביי במרכז הלוגיסטי שלה. יש צורך לדאוג להוצאת רישיון ייבוא מול משרד התחבורה עוד כשהרכב בחו"ל. בקשת רישיון  היבוא חייבת לכלול מסמכים שונים. יש צורך להציג רישיון רכב, מפרט טכני של הרכב, תמונות שלו מכל צדדיו ותמונות פנימיות שלו, אישור שירות ממוסך המורשה לטפל בו, וכן, תצהיר מתאים. לאחר קבלת אישור משרד התחבורה יש להעבירו לנמל, לשחררו מהמכס בחו"ל ומשם להובילו באוניה לישראל. בישראל יש צורך לקבלו, להנפיק פקודת מסירה ולבצע תשלום  מיסים במכס עד לשחרורו. כמו רכב אספנות, ניתן גם לבצע יבוא של אופנוע אספנות יד 2.

הרכב חייב לעבור בדיקה במכון מורשה לביצוע בדיקה על פי תקנה 309 לתקנות התעבורה. קיימות תקנות נוספות לגבי  נסיעה ברכבי אספנות על כבישי הארץ. סוכנויות לייבוא רכב יכולות לסייע לכל אספן רכבי אספנות בכל התהליך המורכב. המומחים בתחום מטעמם יבצעו מטלות שונות בחו"ל ובישראל וידאגו למסירת הרכב מחוץ לשערי  הנמל. ניתן למצוא מכוניות ישנות בחו"ל במחירים נוחים  מאוד.